Futbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā, kopā ar hokeju un basketbolu. Lai gan Latvijā dominē daudzi ziemas sporta veidi, pēdējo gadu laikā futbold paliek arvien populārākas un iecienītāks. Latvijā ir līgu sistēma, kurā kā augstākās līgas ir Augstākā līga un Pirmā līga. Ir arī Latvijas otrā līga, kurā pārsvarā spēlē amatieru futbols komandas. Valstī notiek arī dažādas nacionālās kausa izcīņas, no kurām visievērojamākā ir Latvijas kausa izcīņa.

Latvijas Futbola federācija tika dibināta 1921. gadā. 1922. gadā Latvijas Futbola federācija pievienojās FIFA (Starptautiskā futbola federācija) 1940.-1991.gadā Latvija bija PSRS sastāvā un kā neatkarīga valsts nepiedalījās pasaules čempionātā un Eiropas čempionātos. Pēc neatkarības iegūšanas 1992. gadā dalība šajos sporta notikumos tika atjaunota.

Visu laiku populārākie spēlētāji

Lai gan Latvija nav uzskatāma par futbola lielvalsti un internacionālā līmenī Latvijas komanda ir salīdzinoši vāja, Latvijā ir dzimuši vairāki izcili sportisti.

 • Māris Verpakovskis - Māris Verpakovskis ir slavenākais Latvijas futbolists. Māris Verpakovskis (dzimis 1979. gada 15. oktobrī) ir latviešu atvaļināts profesionāls futbolists, kurš ir spēlējis uzbrucēja pozīcijā. Viņš pārstāvēja Latvijas izlasi UEFA Euro 2004 un ir vienīgais Latvijas spēlētājs, kurš guvis vārtus liela starptautiska futbola turnīra beigu posmā.
 • Aleksandrs Starkovs - Aleksandrs Starkovs ir 2. slavenākais Latvijas futbolists. Aleksandrs Starkovs (dzimis 1955. gada 26. jūlijā) ir latviešu futbola treneris un bijušais futbolists, kas spēlēja profesionālā līmenī. Pavisam nesen viņš trenēja FK Liepāja komandu. Starkovs no 2001. līdz 2004. gadam un no 2007. līdz 2013. gada jūlijam ir vadījis tādus klubus kā Maskavas Spartak Krievijā, FK Baku Azerbaidžānā un Skonto FC Latvijā, kā arī Latvijas futbola izlasi no 2007. līdz 2013. gada jūlijam.
 • Vitālijs Astafjevs - Vitālijs Astafjevs (dzimis 1971. gada 3. aprīlī) ir latviešu bijušais profesionālais futbola pussargs, bijušais Latvijas izlases menedžera asistents. Astafjevs ar Skonto Rīga izcīnīja deviņas uzvaras Latvijas čempionātā. Ārzemēs spēlējis arī Austrijas, Anglijas un Krievijas klubos. Starptautiskā līmenī Astaefjevs bija Latvijas kapteinis UEFA Euro 2004 gadā. Ar 167 spēlēm savas valsts izlasē Astafjevam piederēja Eiropas rekords visvairāk aizvadītajās starptautiskajās spēlēs, līdz 2017. gadā viņu apsteidza Džanluidži Bufons.
 • Artjoms Rudņevs - Artjoms Rudņevs (dzimis 1988. gada 13. janvārī) ir latviešu bijušais profesionālais futbolists, kurš savā dzimtenē spēlēja Daugavas Daugavpils komandā, taču ārzemēs pārstāveja Ungārijas Zalaegerszegi TE, Polijas Poznaņas Lech un spēlējis Bundeslīgas klubos Hamburger SV, Hannover 96 un 1. FC Köln.
 • Aleksandrs Koļinko - Aleksandrs Koļinko (arī Koliņko, dzimis 1975. gada 18. jūnijā) ir profesionāls futbolists,, kas ir noslēdzis savu profesionālo karjeru un tagad strādā par menedžera palīgu un vārtsargu treneri Latvijas Augstākās līgas klubā FK RFS.
 • Igors Stepanovs - Igors Nauris Stepanovs (dzimis 1976. gada 21. janvārī) ir latviešu bijušais profesionāls futbolists, spēlējis aizsarga pozīcijā un vadījis Latvijas U-17 gadu vecuma izlasi. Stepanovs Latvijas izlasē aizvadīja 100 spēles un guva četrus vārtus. Viņš debitēja 1995. gadā un spēlēja Euro 2004 čempionātā.
 • Andris Vaņins - Andris Vaņins (dzimis 1980. gada 30. aprīlī) ir latviešu bijušais profesionāls futbolists, kurš sōbrīd strādā par vārtsargu treneri Šveices klubā FC Sion. Būdams vārtsargs, viņš visvairāk spēlēja Sion komandā, aizvadot vairāk nekā 200 spēles. Starptautiskajā līmenī viņš Latvijas izlases sastāvā piedalijās 100 spēlēs.
 • Andrejs Rubins - Andrejs Rubins (dzimis 1978. gada 26. novembrī) ir latviešu bijušais profesionāls futbolists, spēlējis kreisās malas pussarga pozīcijā. Viņš bija Latvijas izlases spēlētājs, kurš šobrīd strādā par Latvijas Pirmās līgas kluba FK Ogre menedžera asistentu.
 • Juris Laizāns - Juris Laizāns (dzimis 1979. gada 6. janvārī) ir latviešu bijušais profesionāls futbolists, strādā par skautu Krievijas Premjerlīgas FK Krasnodar komandā. Būdams pussargs, lielu daļu savas spēlētāja karjeras pavadīja ārzemēs Krievijā. Latvijas izlasē viņš aizvadīja 113 spēles, gūstot 15 vārtus.

Vērtīgākie aktīvie spēlētāji šobrīd

Augstāk tika uzskaitīti visu laiku populārākie futbolisti, kas sen jau vairs profesionāli nesaista savu karjeru ar furbola spēlēšanu, lai gan daļa kļuvuši par lieliskiem treneriem. Aplūkosim labākos šī brīža futbolistus:

 • Pāvels Šteinbors - Pāvels Šteinbors (dzimis 1985. gada 21. septembrī) ir profesionāls latviešu futbolists, Ekstraklases komandas Belostokas Jagiellonia vārtsargs. Savu furbolista karjeru sportists sāka 2001. gadā komanda sSkonto Rīga sastāvā. Kopš 2013. gada futbolists spēlē ārpus Latvijas un ir viens no atpazīstamākajiem Latvijas futbolistiem šobrīd.
 • Dāvis Ikaunieks - Dāvis Ikaunieks (dzimis 1994. gada 7. janvārī Kuldīgā) ir latviešu futbolists, kurš spēlē FK Jablonec komandas sastāvā un ir Latvijas futbola izlases uzbrūkošā pussarga pozīcijā. Kopš 2018. Gada jaunais sportists spēlē Čehijas komandā. Interesanti, ka Dāvja jaunākais brālis Jānis arī ir profesionāls futbolists.
 • Roberts Uldriķis - Roberts Uldriķis (dzimis 1998. gada 3. aprīlī Rīgā) ir jauns un talantīgs Latvijas futbolists, spēlē uzbrucēja pozīcijā un ir Latvijas futbola izlases spēlētājs. Kopš 2021. gada augusta sportists pārstāv Nīderlandes Eredivisie klubu SC Cambuur.